Bohatý program v NZDM Krpole: Rok 2019 byl nabitý workshopy a besedami

Mladí lidé, kteří zavítají do nízkoprahového klubu v Brně-Králově Poli, tady po celý rok najdou dostatek možností, jak se pobavit, ale zároveň trávit svůj čas smysluplně a něco nového se naučit. Rok 2019 se nesl ve znamení tvůrčích, vzdělávacích i volnočasových workshopů a besed s odborníky z mnoha oborů.

Rukodělné workshopy se zaměřovaly na rozvoj tvůrčích a manuálních schopností klientů. Konkrétně se jednalo o výrobu letní obuvi, pletení náramků či výrobu ozdobných předmětů. Kromě dekorací se účastníci workshopů učili vyrábět také praktické věci do domácnosti, jako je mýdlo nebo domácí prací prostředek.

Vzdělávací workshopy rozšiřovaly stálou nabídku preventivních témat, které zařízení klientům běžně poskytuje. V rámci aktivit specifické prevence se jednalo o celou řadu oblastí, ke kterým byli přizváni odborníci z daných oborů. NZDM Krpole hostilo také kolegy z dalších služeb Společnosti Podané ruce při besedě se studenty sociální práce. Podařilo se navázat spolupráci s organizací Agapo, která pomáhá lidem s návratem na trh práce. O sexualitě a coming outu si mohli klienti povídat se zástupcem organizace Beze studu. Podobným způsobem probíhaly besedy na další osobní či intimní témata například o rodičovství a výchově dětí, o menstruaci a gynekologických obtížích nebo také o vhodném způsobu volby spodního prádla. Zájem vzbudila také beseda věnovaná duševnímu zdraví, v rámci které psychoterapeutka nabízela účastníkům tipy, jak pečovat o svou psychiku a kdy je vhodné navštívit terapii a jak probíhá.

Volnočasové workshopy se zaměřily na rozvoj povědomí klientů o vhodném a bezpečném trávení volného času. Pozvání do klubu přijal v této souvislosti také trenér fitness, který klientům představil základy správného cvičení a životosprávy.