Jak zvládat výchovu „digitálních“ dětí? Centrum prevence poradí, jak překonat mezigenerační rozdíly

Tráví vaše dítě většinu času u počítače nebo se smartphonem v ruce? Nechápete, proč nejde raději ven? Marně se snažíte, aby si našlo i jiné zájmy? Už jste zjistili, že zákazy a křik k ničemu nevedou? Výchova dětí digitálního věku je pro rodiče občas výzva. Přijďte se dozvědět spoustu cenných rad a informací na přednášce s diskusí, kterou pořádá Centrum prevence v Brně. Vstupné je dobrovolné.

Centrum prevence v Brně letos slaví 25 let od svého založení. V rámci oslav připravili zkušení lektoři sérii přednášek určených přímo pro rodiče, kde se s vámi podělí o praktické zkušenosti získané za léta praxe s dětmi a mládeží. Upozorní také na rizika, která dnešním mladým hrozí a poradí, jak jim předcházet.

Přednáška „Výchova digitálních dětí“ se uskuteční 12. června 2019 od 18 hodin v Podané kavárně na ulici Hilleho 5 v Brně.

Na přednášce se dozvíte:

  • Jak fungují sociální sítě?
  • Které sociální sítě děti nejčastěji používají?
  • Proč je důležité vědět, co děti na počítači dělají?
  • Jaká rizika dětem hrozí?
  • Praktické tipy a opatření, které jako rodiče oceníte.

Moderní technologie výrazně proměnily životní styl dětí a mladých lidí. Jako rodiče se musíte naučit těmto mezigeneračním rozdílům správně porozumět. Čím více se o životě svých dětí ve virtuálním světě dozvíte, tím lépe. Další přednášky na aktuální témata budou pokračovat po prázdninách. Více informací najdete na pozvánce zde.

Rezervujte si prosím místo na přednášce předem. Pište na email: dfb@podaneruce.cz nebo přes událost na Facebooku.