Veřejná sbírka – Zdravotnický materiál a podpora snížení rizik přenosu onemocnění COVID-19

Společnost Podané ruce, o.ps. ve spolupráci s Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR, z.s., reaguje na náročnou situaci kolem šíření koronaviru a vyhlašuje sbírku Zdravotnický materiál a podpora snížení rizik přenosu onemocnění COVID-19Za účelem veřejné sbírky jsme zřídili účet pod názvem Společnost Podané ruce o.p.s. Fio banky, a.s. Číslo účtu je: 2701786666/2010.

Ani v době nařízené izolace se život služeb nezastavil. Sociální pracovníci zůstávají nadále v první linii, aby poskytli služby a ochránili své klienty, kteří jsou právě nyní velmi zranitelní. Mají však zoufalý nedostatek ochranných prostředků nejen pro klienty, ale také sami pro sebe. Zcela zásadní je také zvýšit míru testování v této silně ohrožené skupině lidí. Díky sbírce jim všichni můžeme pomoci pomáhat bezpečněji, pomozte nám reagovat včas. Výtěžek získaný v rámci veřejné sbírky na zřízený transparentní účet využijeme k nákupu testerů, ochranných pomůcek, desinfekce, zdravotnického materiálu pro pracovníky v sociálních službách a jejich klienty a také zajistíme průběžnou distribuci. Příjemci pomoci budou převážně: klienti pečovatelských služeb a asistenčních služeb (a také jejich zaměstnanci, je-li to nutné), zaměstnanci a klienti služeb sociální prevence.

Peníze na účet veřejné sbírky je možné zaslat i přes darovací portál Darujme.cz. Přímý link najdete zde.

Pojďme společně ochránit ty nejslabší, kteří to teď opravdu potřebují. Pomozme zabránit šíření nákazy COVID-19 nebo druhotných infekčních chorob nezi ohroženými skupinami našich spoluobčanů. I díky 20 korunám dokážeme ochránit životy. Koruna ke koruně, spolu proti koroněSrdečně děkujeme!

Aktuální tiskovou zprávu stahujte zde: TZ COVID-19 Sbírka pro sociální služby a jejich uživatele

Zároveň vyzýváme organizace sociální péče, aby se nám přihlásily, pokud potřebují pomoc. Pravidla poskytování finančního příspěvku a kontaktní e-mail najdete zde: Sbírka-COVID-19-Pravidla finančního příspěvku

 

Vyhlašovatel sbírky:

Společnost Podané ruce o.p.s.

Hilleho 1842/5, Černá Pole, 602 00 Brno

Telefon: +420 545 247 535

Email: sbirkacovid19@podaneruce.cz

 

Partner sbírky:

Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR, z.s.

Vančurova 2904, 390 01 Tábor

Telefon: +420 381 213 332

Email: apsscr@apsscr.cz