V Přerově vznikne pobočka Centra komplexní péče

Společnost Podané ruce pokryje svými službami Přerov a okolí. V průběhu září tam vznikne nová pobočka Centra komplexní péče, která bude pomáhat lidem v tíživé životní situaci s řešením návykového chování.

„Dlouhodobě si v Přerově všímáme poptávky po poradenství a léčbě v oblasti hazardního hraní a jiných nelátkových závislostí. Klienti za námi zatím dojížděli do Olomouce a my bychom jim rádi nabídli dostupnější péči. Zároveň tím otevíráme možnost pomoci i pro klienty z přilehlých lokalit Přerova, pro které je Olomouc z ruky a dojíždění je příliš složité,“ vysvětlila terapeutka Radmila Bártková, která bude službu zajišťovat.

Podle ní je důležité, aby měli lidé v případě potřeby možnost navštívit bezplatnou a anonymní službu, která je jim poskytnuta bez větších průtahů. „Snažíme se pokrýt co nejvíce lokalit v Olomouckém kraji a Přerov zatím touto nabídkou nedisponoval,“ dodala Bártková.

Společnost Podané ruce působí ve čtyřech regionech České republiky. V Olomouckém kraji má zatím kromě sídla v krajském městě pobočky v Zábřehu a Prostějově.