Tvoje závislost nás ničí! Co (ne)můžete dělat, pokud se váš blízký potýká se závislostí?

Co prožívají lidé, jejichž blízcí mají problémy se závislostí? Jak se liší zážitky a potřeby závislých a jejich blízkých? Jak podpořit závislého a zároveň se postarat o sebe? Kdy pomáhat a kdy naopak nechat zodpovědnost na druhém? O roli rodiny a přátel při léčbě závislostí budou přednášet odborníci i lidé s vlastní zkušeností.

Terapeutické centrum v Jihomoravském kraji pořádá poslední z letošního cyklu besed, která bude tentokrát zaměřená na blízké osob, které se potýkají s problémem závislosti. Mohou to být rodiče, partneři, kamarádi a další lidé z okolí. „V souvislosti se závislostí se pozornost obvykle soustřeďuje na závislého člověka, tedy někoho, kdo stres uvolňuje pitím, smutek zahání pervitinem nebo se cítí živý, jen když sází. Závislost však znamená mnohem víc než jednoho nešťastného člověka. Může to být táta, který přichází opilý z práce, dcera, která přestala mluvit s kýmkoliv z rodiny, manžel, který prosázel našetřené peníze na dovolenou. Závislost znamená nešťastné vztahy, ze kterých se vytrácí důvěra ,“ říká terapeutka, která se na přípravě besedy podílí.

Zajímají vás názory, odpovědi, zkušenosti druhých nebo máte vlastní dotazy? Přijďte diskutovat s terapeuty, psychology a lidmi se zkušeností blízkého i závislého.

Kdy a kde:

27. 11. 2019 | 18 – 20.00 hod | malý sál B. Bakaly, Žerotínovo nám. 6, Brno

Besedu, která proběhne díky podpoře Magistrátu města Brna, připravily terapeutky z Terapeutického centra v Jmk Petra Fialová, Tereza Štěpánková a Lucie Lefnerová.

Vstup zdarma. Není nutné se přihlašovat předem. Kapacitu sálu je 90 návštěvníků.

Hosté:
Tomáš Nevrkla – terapeut, lektor
Jan Mokrý – terapeut
Lidé s žitou zkušeností

Další informace najdete u události na fb (zde).