Testovací místo otevíráme 1. listopadu, plánujeme očkování proti chřipce

Brno, 19. října – Své testovací místo na Kolišti za Janáčkovým divadlem znovu otevřou Podané ruce, fungovat bude od 1. listopadu každý den od 8:00 do 11:45 hodin. Zájemci si budou moct vybrat, zda chtějí absolvovat PCR test, či antigenní. Společnost plánuje také očkování proti chřipce a od 1. října začala v očkovacím centru Bohéma podávat posilující vakcínu Comirnaty Original/Omicron BA.4-5.

Podané ruce spustí od 1. listopadu testovací místo na Kolišti za Janáčkovým divadlem. Otevírací doba bude každý den od 8:00 do 11:45. „Budeme dělat jak PCR testy, u kterých garantujeme výsledky téhož dne, tak i antigenní testy, které vyhodnotíme do 30 minut. Děláme i testy na protilátky COVID-19, kdy Vám test prozradí, jestli má Váš organismus protilátky proti onemocnění COVID – 19 a případně které,“ řekla koordinátorka očkovacího centra Bohéma Ria Peška. Dodala, že pro imobilní osoby nabízí Společnost Podané ruce o.p.s. i nadále službu výjezdů v rámci města Brna, kdy pacienty naočkují v domácím prostředí. Zároveň stále nabízí službu mobilního očkování proti COVID-19 pro seniorské domy, firmy, města či obce v Jihomoravském, Pardubickém kraji nebo na Vysočině. V nejbližší době společnost plánuje i očkovat proti chřipce. Služba bude k dispozici pouze pro samoplátce, pro přesný termín sledujte web podaneruce.cz a naše sociální sítě.

Od 1. října také Podané ruce v jejich centru Bohéma v Janáčkově divadle přeočkovávají novou modifikovanou vakcínou Original/Omicron BA.4-5. Od zahájení očkování touto posilující vakcínou naočkovala společnost přes 2 600 lidí. Většinou se jednalo o seniory, kteří přišli pro čtvrtou, posilující dávku.

V očkovacím centru Bohéma stále nabízí i očkování staršími vakcínami Pfizer, Moderna a Novavax. „Nadále očkujeme i běžnými vakcínami pro případ že by klient neměl základní očkovací schéma proti onemocnění COVID-19,“ uvedla Peška.

 

Studie o protilátkách po očkování:

Na jaře společnost prováděla studii, ze které vyšlo, že protilátky si po očkování vytvořilo 92,9 % osob. Bez protilátkové odpovědi bylo 7,1 % osob, u seniorů je však podíl těch bez protilátkové odpovědi vyšší. Kvalitativní i semi-kvantitativní výsledky naznačují, že protilátková odpověď s časem klesá, přičemž výsledky vakcín Moderna a Pfizer jsou srovnatelné. V prvním měsíci po druhé dávce mělo protilátky 93,9 % z testovaných, ve čtvrtém měsíci po druhé dávce už pouze 78,3 %.

Informace o centru Bohéma:

Očkovací centrum Bohéma se nachází v budově Janáčkova divadla, je otevřeno 6 dní v týdnu od pondělí do soboty. Očkuje se od pondělí do čtvrtka od 8:00 do 16:00, pátek od 8:00 do 12:00 a od 14:00 do 19:00 a soboty vždy od 8:00 do 12:00. Společnost Podané ruce zahájila provoz v Bohémě v červenci 2021 a byla první nestátní organizací, která otevřela podobné velkokapacitní walk-in očkovací centrum, kde je možno se naočkovat i bez předchozí registrace. Centrum vzniklo ve spolupráci se statutárním městem Brnem a Diecézní charitou Brno, za podpory Jihomoravského kraje. Z celou dobu fungování centra v něm bylo podáno přes 87 tisíc dávek vakcíny, dohromady i s mobilním očkováním Společnost Podané ruce podala přes 138 tisíc dávek vakcíny.

Kontakt pro média:

Andrea Harmuthová

harmuthova@podaneruce.cz

733 273 844