Podpůrná terapeutická skupina pro hráče, gamblery a sázkaře v Brně přibírá nové členy

Rozhodli jste se přestat s hraním či sázením? Potřebujete pomoct s udržením nového životního stylu bez gamblingu? Podpůrná skupina pořádaná brněnským Terapeutickým centrem umožňuje vstup novým členům v průběhu celého roku.

Terapeutická skupina je specifický a účinný nástroj používaný při léčbě a zvládání celé řady psychických obtíží včetně závislostí. Na terapeutických skupinách se setkávají lidé s podobnými problémy, ale s jinými životními příběhy a pohledem na věc. Účastníci zde mohou sdílet své pocity, prožitky i obavy s ostatními a zároveň vidět svoji situaci z více stran, získat nadhled. Skupinová terapie bývá nápomocná i v případech, kdy potřebujete překonat společenský ostych. Může být také užitečné slyšet někoho, kdo byl v podobné situaci a dokázal si s ní poradit.

Pomoc, odborné vedení, podpora ostatních a dobré rady

Podpůrná terapeutická skupina funguje od září do června a je určena pro klienty, kteří se rozhodli přestat s hraním. „Výhodu skupiny spatřuji především v tom, že do ní dochází lidé, kteří abstinují různě dlouhou dobu, u některých jsou to týdny a u jiných roky, a mám za to, že ti „služebně starší“ mohou dát těm ostatním dobré tipy k tomu, co jim například pomohlo v začátcích abstinence,“ říká psycholog PhDr. Ing. Jan Pokluda, který skupinu vede.

Účasti ve skupině předchází vstupní pohovor, na který se můžete objednat u Kataríny Kotrasové (tel.: 778 744 683) nebo u Jana Pokludy (tel.: 775 882 605), případně pište na email: terapie.jmk@podaneruce.cz. Skupina probíhá každé úterý v Terapeutickém centru v Jmk Společnosti Podané ruce (Hilleho 5, Brno) od 18:00 do 19:30 a nastoupit je do ní možné kdykoli v průběhu roku. Účast na skupině je zdarma.

Letáček ke skupině si můžete stáhnout zde.