V ZOO Brno připravili zábavný rodinný den pro klienty Poradenského centra a jejich děti

Ve spolupráci se ZOO Brno se na podzim uskutečnilo první vydařené rodinné odpoledne. Akce se zúčastnili pracovníci Poradenského centra v Brně se svými klienty zapojenými do projektu zaměřeného na práci s rodinami, dále pracovnice a několik rodin z organizace IQ Roma servis a další spolupracovníci, kteří s projektem pomáhají.

Nabitý program pro děti i dospělé

„Po společném srazu u vstupu do zahrady nás vyzvedli pracovníci ZOO, kteří byli našimi průvodci a začal nám den plný hraní, zábavy, ale také vzdělávání. Program byl plně v režii ZOO a byl skvěle připravený,“ uvedla Alžběta Stromšíková z Poradenského centra v Brně. Děti měly možnost zapojit se do herních aktivit, dozvědět se spoustu informací o chodu a fungování zahrady i o zvířatech, která zde pak mohly vidět. Část programu probíhala rozděleně, pracovníci ZOO byli s dětmi, zatímco jejich rodiče a ostatní dospělí měli možnost strávit spolu nějaký čas o samotě v neformálním prostředí.

Kontakt se zvířaty byl nezapomenutelným zážitkem

Díky velké ochotě pracovníků zahrady pak měli všichni účastníci možnost zažít nejen komentovanou prohlídku, ale také navštívit stanici s kontaktními zvířaty, které si mohly děti i dospělí pohladit. „Moc děkujeme ZOO Brno za uspořádání příjemného dne, který jsme si maximálně užili a těšíme se na další spolupráci v novém roce,“ uzavírá Stromšíková.