Projekt Drug Free Brno pomáhá mládeži: Pojeďte na víkendový pobyt zdarma!

Stále více mladistvých v současnosti experimentuje s návykovými látkami, hlavně s cigaretami, alkoholem, marihuanou a extází. Jiní chodí za školu, mají problémy ve vztazích s vrstevníky a kvůli svému chování se dostávají do konfliktů doma i ve škole. Jejich rodiče o ně mají starost, chtěli by jim pomoct, jen někdy neví, jak na to.

Nový projekt Drug free Brno, který nedávno spustilo brněnské Centrum prevence Společnosti Podané ruce, umožňuje mládeži ve věku 15 až 19 let prožít bezplatně dva víkendy plné sebepoznávání, výletů, her a zábavy. Důraz je kladen na uvědomění si vlastních hodnot a důležitých vztahů v životě. Zájemci stráví jeden víkend v Brně a jeden v Rudce u Kunštátu. Navíc si s sebou mohou vzít svého kamaráda.

Termíny víkendů jsou průběžně vypisovány během roku. Aktuálně jsou stále volná místa v podzimních turnusech. Přihlaste se co nejdříve!

1. Brno: 21. – 23. 9. 2018 / Výjezdový pobyt: 9. – 11. 11. 2018
2. Brno: 2. – 4. 11. 2018 / Výjezdový pobyt: 30. 11. – 2. 12. 2018

V neformálním prostředí pod dohledem zkušených lektorů se účastníci zaměří na zvládání složitých životních situací a naučí se čelit svým problémům. Poznají nové kamarády a jejich příběhy. Díky připravenému zážitkovému programu se dozví spoustu důležitých informací, které jim pomohou zorientovat se v problematice závislostí a souvisejících tématech. Během diskusí se pak mohou bez obav ptát na otázky, které je zajímají.

Projekt Drug free Brno, který je spolufinancován Evropskou unií, realizuje také individuální poradenství pro jednotlivce, rodiče a pedagogy. Kromě toho nabízí intervenční programy pro školy a jiné kolektivy. Všechny nabízené služby jsou pro mládež ve věku 15 až 19 let i jejich rodiče, pedagogy a školy zcela zdarma.

Chcete přihlásit své dítě nebo potřebujete více informací? Volejte na tel. 775 436 648 nebo pište na email dfb@podaneruce.cz.