Prohlášení Společnosti Podané ruce ke krádeži počítačové techniky

V minulých dnech byla z našeho očkovacího centra v Brně odcizena počítačová technika. Vše je zaznamenáno na bezpečnostních kamerách.
 
Protože se jedná o závažný trestný čin, samozřejmě jsme celou věc ihned předali policii, která to už několik dnů řeší a ve věci koná.
 
Na podivných FB skupinách nyní běží informace o nezabezpečených zdravotnických datech, která měla být uložena přímo v zařízení. To je samozřejmě nesmysl, vše je pod heslem uloženo ve zdravotnických databázích. Pokud někdo záměrně prolamuje hesla, aby zveřejnil zdravotnické údaje o fyzických osobách, je to další závažný trestný čin!
 
Podle těchto podivných FB stránek nám měly být odcizeny údaje o 320 tisíc očkovaných. Realita je ovšem taková, že naše společnost naočkovala celkově 20 tisíc osob, takže se logicky těžko mohl dostat k údajům o stovkách tisíc osob, i kdyby překonal několik bezpečnostních bariér a dopustil se tam několika trestných činů.
 
To je vše, co podle instrukcí Policie ČR můžeme v této věci sdělit, se všemi dalšími dotazy se prosím obracejte na mluvčího brněnské kriminálky, pro zdárný průběh vyšetřování nemůžeme žádné další informace poskytovat.
 
Jednání těch, co se cíleně vloupali do našeho očkovacího centra a kteří nyní vyhrožují zveřejněním údajů atd. odsuzujeme a doufáme, že neuniknou spravedlnosti.