Jak najít rovnováhu mezi skutečným a online světem? Pozvánka na besedu pro veřejnost

Kolik hodin denně na sociálních sítích nebo u počítačových her je už zkrátka příliš? Jaké důsledky to může přinést v reálném světě? Hledáte způsoby, jak vybalancovat virtuální a skutečný život? Přijďte na besedu „Ponořeni v online světě“, kde se dozvíte spoustu zajímavých informací a postřehů, které vám pomohou ujasnit si vlastní situaci nebo pochopit svoje blízké. Můžete se těšit na prostor pro diskusi a zajímavé hosty.

Kdy a kde: 25. září 2019 od 18.00 hod | malý sál Břetislava Bakaly | Žerotínovo nám. 6, Brno

Internet, mobilní telefony, hry nebo sociální sítě změnily život dnešních generací. Rodiče se obávají o zdravý vývoj svých dětí, které tráví každý den hodiny u počítače nebo přilepené k displeji mobilního telefonu. Sami sice v tomto ohledu za svými potomky příliš nezaostávají, pamatují si však, že jejich dětství se od toho dnešního v mnohém lišilo. „Není vždy snadné přesně určit hranici, kdy už se jedná třeba o hrozící závislost. Na besedě se na to budeme snažit nalézt odpověď a odlišit skutečný problém od běžného mezigeneračního nepochopení,“ uvedla Mgr. Anna Rejmanová, terapeutka z Terapeutického centra v Jmk Společnosti Podané ruce.

Beseda se zaměří na online život z širší perspektivy

Téma (bez)problémového využívání online technologií se zdaleka netýká jen nejmladších ročníků. Jedná se o velkou výzvu současnosti jak pro jednotlivce, tak pro celou společnost. „Beseda proto není cílená primárně na mladistvé, ale na všechny potenciálně ohrožené skupiny, kam patří třeba lidé, kteří s počítačem každý den pracují nebo matky na mateřské dovolené, studenti a další, kteří mají naopak více volného času,“ upřesňuje Rejmanová.

Na besedě se také dozvíte více o tom, proč čas v online světě tak rychle utíká a jak to vlastně sociální sítě, hry nebo aplikace dělají, že k sobě dokážou uživatele tak silně přitáhnout. Řada lidí žije svůj vysněný život skrze perfektní profil na sociálních sítích a online svět používají jako únik od samoty nebo starostí běžného života. Diskutovat se proto bude také o stírání hranic mezi pravdou a lží včetně důsledků, které to přináší.

Beseda proběhne díky podpoře Magistrátu města Brna. Moderují terapeutky z Terapeutického centra v Jmk Anna Rejmanová a Petra Fialová. Účast na besedě je zdarma. Není nutné se přihlašovat předem. Kapacita sálu je až 100 návštěvníků. Podrobnosti k akci najdete také u stejnojmenné události na facebooku (zde).

Hosté:
Mgr. Karolína Presová – zakladatelka projektu Replugme
Mgr. Lukas Blinka, PhD. – autor knihy Online závislosti
Mgr. Markéta Homolková – lektorka Společnosti Podané Ruce, zaměřuje se na programy primární prevence na školách

Nepropásněte další besedy na aktuální témata hazardního hraní a závislost blízkého

Jedná se již o třetí besedu z celkem pětidílného cyklu. Letos ještě budou následovat besedy „První vyhrání z kapsy vyhání“ o sázení, hazardu a závislosti na něm (15. 10. 2019, 18.00, Music Lab, Brno) a „Tvoje závislost nás ničí“, která se bude zabývat situací, kdy se někdo blízký potýká se závislostí (27. 11. 2019, 18.00, malý sál Břetislava Bakaly, Brno).