Podaný triatlon: Běh, plavání, jízda na kole a společná zábava

První ročník Podaného triatlonu se uskutečnil 15. 6. 2018 u olomoucké pískovny Poděbrady. V běhu, plavání a jízdě na kole se utkalo 28 borců, pracovníků Společnosti Podané ruce.

Organizátoři připravili pro naše sportovní naděje dvě varianty závodu. Sprint, kde účastníky čekalo 600 metrů plavání, 23 kilometrů jízdy na kole a bezmála 6 kilometrů běhu a Spurt triatlon, který měl poloviční trasy. Závodit bylo možné také ve štafetě a trasu závodu tak zdolat týmově.

 

Příjemná atmosféra, skvělá organizace, sportovní nasazení a vzájemná soudržnost 

 

“Přihlásila jsem se kvůli svému týmu, abych ho podpořila a zároveň to byla pro mě výzva. Byl to pro mě první triatlonový závod. Cítila jsem neskutečný adrenalin a motivaci, moc jsem si ho užila a stejně tak i po závodě jsem cítila vlnu euforie. Motivovalo mě to natolik, že bych v tom ráda pokračovala, případně i zkusila triatlon individuálně.”  Iva Bařinková, závodnice z týmu Nazdar slunci, který obsadil druhé místo v týmové štafetě Sprintu.

“Přátelská atmosféra závodu spolu s jasným plánováním příjemně naladila. Správná míra soutěživosti a popichování zároveň udržela soustředění. Těším se na další ročník.”  Pavel Sečkář, hostující člen týmu The Rebels Initiative.

“Triatlon na Poděbradech byla skvělá akce, kde šlo hlavně o to si to užít a bylo krásné vidět povzbuzování od kolegů a soudržnost mezi závodníky navzájem! Doufám, že bude více takových příležitostí a sejde se tam vždy více a více lidí z Podanek a užijeme si další společné chvíle třeba u piva a sportu, ne jen u práce.”  Nina Červinková, podpora všech závodníků triatlonu.

“Na akci se mi velice líbilo. Prostředí pískovny je krásné, bylo příjemné setkat se s kolegy i z jiných měst. Sportovci předvedli úžasné výkony a závěrem bylo skvělé grilování. Všem účastníkům patří velký potlesk, stejně jako dobrovolníkům, kteří pomáhali s realizací a hladkým průběhem závodu. Doufám, že se z této akce stane tradice a opět se všichni setkáme příští rok.”  Veronika Častulíková, měření časů závodu.

Hlavními organizátory Podaného triatlonu byl Lukáš Franc, vedoucí Centra komplexní péče v Olomouckém kraji a Jakub Babnič, vedoucí Terénních programů v Olomouci a na Šumpersku. Ti prozradili, že se snad již brzy dočkáme další sportovní akce. Společné klání uzavřelo grilování, kde všichni doplnili pro tělo potřebnou energii a zároveň probrali vše, co jim při závodu dech nedovolil.

 

Fotogalerie Podaný triatlon 2018

Fotky z akce: Milena Krchníková (Kontaktní centrum v Olomouci), Katrin Stark (PR tým)