Roušky z Podané kavárny: přidejte se k dobrovolníkům!

Pracovníci Společnosti Podané ruce reagují na současnou naléhavou situaci kolem chybějících ochranných pomůcek, které jsou v době šíření koronaviru tolik potřebné. V naší Podané kavárně jste se možná někdy účastnili některého z našich kurzů a seminářů. V úterý ráno se proměnila v improvizovanou šicí dílnu, kde zaměstnanci společnosti a desítky dalších dobrovolníků a dobrovolnic šijí roušky pro ty nejvíce potřebné. Díky tomu jsme za čtyři dny už rozdali a rozvezli stovky dezinfikovaných roušek sociálním službám a zdravotním střediskům.

Pokud můžete, přidejte se k nim, klidně z pohodlí vašeho domova, roušky rádi vyzvednou ochotní řidiči a řidičky. Iniciativa Šijeme roušky v Brně také přivítá jakýkoliv materiál na šití. Potřebují látky ze 100% bavlny, šňůrky (šikmý proužek 2cm, keprová páska 2 cm) a nitě. Ocení i jednorázové rukavice a dezinfekci. Pokud máte doma již hotové roušky nebo byste na ně potřebovali materiál a pak je rádi věnujete, vyplňte prosím tento krátký formulář.

Roušky samozřejmě můžete sami přinést na sběrná místa. Do Podané kavárny na Hilleho 5 v Brně v době 9 – 21 hod., do divadla Husa na provázku 8 – 20 hod. včetně víkendů. Pokud chcete iniciativu podpořit finančně, číslo transparentního účtu je 2701786666/2010. Za peníze od dárců a dárkyň bude možné nakoupit potřebný materiál na výrobu roušek a hradit další náklady s tím spojené. Srdečně děkujeme!

Pečujte o sebe a své blízké. Nezapomínejte nosit roušky, dezinfikovat je po každém nošení (např. vyvařit), mýt si ruce (teplou vodou a mýdlem min. 20 s), k roušce přidejte brýle (vir se přenáší i rohovkou) a gumové rukavice – zejména když přijdete do kontaktu s rizikovou skupinou. Nabídněte pomoc s donáškou potravin a léků lidem z ohrožených skupin ve své rodině i okolí. Pojďme se této situaci postavit společně.