Grantový program „Bertík pomáhá“ podpoří blanenský projekt Bezpečné dětství.

Pomozte při hlasování!

NZDM v Blansku pomáhá mládeži již 19 let. Nízkoprahový klub navštíví denně asi 30 dospívajících, za rok se objeví až 250 mladých tváří. Děti a mladí lidé mohou v klubu smysluplně trávit svůj volný čas, případně se poradit o svých problémech se zkušeným personálem. Pracovníci klubu se zaměřují také na prevenci drogových závislostí a dalších společenských rizik, s nimiž se mládež potýká. Se svým projektem Bezpečné dětství se nyní probojovali až do finále grantového programu Bertík pomáhá (Nadační fond Albert).

O konečné výši podpory, kterou projekt získá, rozhodujete i vy. Svůj hlas můžete vyjádřit prostřednictvím žetonků – Bertíků v prodejnách Albert od 24. 10. do 6. 11. 2018.

Hlasovací boxy, kde je možné projekt Bezpečné dětství podpořit najdete v prodejnách:

  • Brno, Modřice
  • Brno, Vaňkovka
  • Vyškov, U Jandovky 2

Nízkoprahový znamená dostupný, ničím neodrazující

Nízkoprahový klub, který v Blansku zaštiťuje Společnost Podané ruce, je vyhledávanou sociální službou pro děti a mládež od 13 do 26 let. Mladí lidé za pobyt v klubu nic neplatí a nemusí se registrovat. Je to chráněný prostor, kde mohou bezpečně trávit svůj čas. Během roku se zde konají nejrůznější akce, jako je např. již tradiční happening StreetArt Jam nebo Den otevřených dveří, který letos vzbudil zájem také u odborné veřejnosti z řad pracovníků Úřadu práce nebo organizací zaměřujících se na rodinnou problematiku. Cílem nízkoprahových klubů je minimalizovat rizika související se způsobem života mladých lidí a umožnit jim lépe se orientovat ve společnosti.

Klub dále mládeži nabízí dva stolní fotbaly, kulečník, basketbalový koš, ping pong, počítače s internetem, playstation, hudební zkušebnu, gramofony, půjčovnu se sportovním vybavením a taneční parket.

Projekt Bezpečné dětství je určen především pro dívky

Bezpečné dětství je projekt specifické sociální prevence určený zejména pro dívky týkající se otázek sexu, partnerských vztahů a gynekologické problematiky. Projekt se zaměřuje na děti a mládež, kteří mají minimální povědomí o sexuální výchově, bezpečném sexu a intimní hygieně. Často vyrůstají v podmínkách, kdy je nikdo neinformoval o tom, jak se o sebe starat, proč je důležité chodit na gynekologické prohlídky, jak předejít nechtěnému otěhotnění nebo přenosu pohlavních nemocí. Program si mimo jiné klade za cíl motivovat dívky ke změně jejich rizikového sexuálního života, a předcházet tak nechtěnému otěhotnění v nízkém věku.

Otevírací doba klubu je úterý až pátek od 14 do 19 hod (Sadová 2, Blansko).

Více informací na T: 777 916 283.