Pomozte při hlasování! Projekt Nezávislé děti postoupil do finále grantového programu Bertík pomáhá

V Nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež v Blansku mohou mladí již 20 let nalézt podporu a odbornou pomoc ve složitých životních situacích. V klubu také tráví bezpečně a smysluplně svůj volný čas a kromě zábavy se věnují také rozvoji hudebního, výtvarného i sportovního talentu. Pracovníci klubu se dále zaměřují na prevenci drogových závislostí a dalších společenských rizik, s nimiž se mládež potýká. Se svým projektem Nezávislé děti se nyní probojovali až do finále grantového programu Bertík pomáhá (Nadační fond Albert).

O konečné výši podpory, kterou projekt získá, rozhodujete i vy. Svůj hlas můžete vyjádřit prostřednictvím žetonků – Bertíků v prodejnách Albert od 25. 9. do 8. 10. 2019. Žetonek získáte za každých 200 Kč nákupu.

Hlasovací boxy, kde je možné projekt Nezávislé děti podpořit, najdete v prodejnách:
  • Brno, Modřice
  • Brno, Vaňkovka
  • Brno, Šlapanice
  • Vyškov

Nízkoprahový klub, který v Blansku zaštiťuje Společnost Podané ruce, je vyhledávanou sociální službou pro děti a mládež od 13 do 26 let. Mladí lidé za pobyt v klubu nic neplatí a nemusí se registrovat. Během roku se zde konají nejrůznější akce, jako je např. již tradiční happening StreetArt Jam nebo Den otevřených dveří. Cílem nízkoprahových klubů je minimalizovat rizika související se způsobem života mladých lidí a umožnit jim lépe se orientovat ve společnosti. Klub dále mládeži nabízí dva stolní fotbaly, kulečník, basketbalový koš, ping pong, počítače s internetem, playstation, hudební zkušebnu, gramofony, půjčovnu se sportovním vybavením a taneční parket.

Projekt Nezávislé děti se zaměřuje na prevenci závislostí u dětí a mládeže

Na děti a mládež ve věku 13 až 21 let čekají v rámci projektu besedy, interaktivní soutěže a hry, díky kterým bude tento preventivní program atraktivní a zábavný. Mezi hlavní témata programu patří alkohol, tabák, léky, gambling, sázení a online závislosti, které děti a mládež každodenně v naší společnosti ohrožují. Projekt bude formou preventivních bloků informovat děti o jednotlivých typech závislostí a jak jim předejít. Cílem je, aby děti získaly potřebné informace o závislostech, dokázaly jim předcházet a rozuměly rizikům, které legální drogy a závislosti způsobují.