Česká asociace streetwork ocenila Kontaktní centrum ve Znojmě za přínos v oblasti nízkoprahových služeb

Kontaktní centrum ve Znojmě obsadilo druhé místo v rámci předávání výročních cen České asociace streetwork ČASovaná bota 2018. Ocenění pro sociální pracovníky, kteří přímo v terénu významně pomáhají lidem v náročných životních situacích, se letos předávalo již podevatenácté. Kontaktní centrum ve Znojmě Společnosti Podané ruce bylo nominováno do kategorie „Tým roku“.

O výsledku rozhodovalo hlasování pracovníků nízkoprahových služeb. Znojemské Kontaktní centrum se zařadilo mezi deset nominovaných týmů. Ačkoli charakteristickou sošku s prošlapanou botou, která symbolizuje těžkou práci streetworkera, si pracovnice centra do Znojma neodvezly, velkou radost přineslo i druhé místo ve formě čestného uznání. Slavnostní předávání cen proběhlo 25. dubna 2019 u příležitosti 10. výročí Fóra terénní práce.

Kontaktní centrum ve Znojmě je nízkoprahové zařízení, které se zaměřuje na pomoc osobám ohroženým závislostí na návykových látkách. Přestože se tým dlouhodobě potýká s nedostatečnou personální kapacitou, zvládá poskytovat služby kontaktního centra v ambulantní i terénní formě, a to nejen na území města Znojma. Věnuje se jak aktivním uživatelům drog, tak i jejich příbuzným a blízkým. V loňském roce mělo centrum 277 klientů. Centrum stále reaguje na potřeby svojí cílové skupiny, jako příklad může sloužit rozšířený potravinový servis díky zahájení spolupráce s potravinovou bankou.