Jak trávit volný čas? Pro mladé nejlépe v nízkoprahovém zařízení

Šprtec, kulečník, nebo otázky kolem sexu a drog. Nízkoprahová zařízení pro děti a mládež (NZDM) Společnosti Podané ruce v Mohelnici a Zábřehu jsou ideálními místy pro trávení volného času mladých lidí. Poskytují jim zázemí, podporu a odbornou pomoc a dospívajícím pomáhají smysluplně trávit volný čas.

„Naším posláním je podporovat děti a mládež k aktivnímu přístupu k životu, k řešení osobních problémů. Hlavním cílem je motivace zejména v období dospívání. Poskytujeme mladým širokou nabídku volnočasových aktivit včetně doučování,“ uvedla kontaktní pracovnice centra Andrea Apačová.

Kdo přijde do nízkoprahového zařízení, může si zahrát ping-pong, kulečník, fotbálek, air hockey přezdívaný jako šprtec, nebo přijít s vlastním nápadem. Samozřejmostí je i to, že zde žákům a studentům pomůžou se školními povinnostmi – úkoly, referáty nebo doučováním. Právě tady se mohou náctiletí seznámit se svými vrstevníky a dostanou zde kvalifikované odpovědi na otázky kolem sexu nebo drog. A to vše při respektování anonymity a soukromí.

„Poskytujeme i sociální služby. Náš program je zaměřený na získání sebedůvěry, samostatnosti a odpovědnosti za vlastní chování, což vede k rozvoji osobnosti, ale také působí preventivně před sociálně-patologickými jevy,“ dodala Apačová.

NZDM poskytují svým klientům dostatečné množství informací, či zprostředkují odborné konzultace, aby mladí získali motivaci ke vzdělávání a k zařazení na trhu práce. Cílovou skupinou jsou děti a mládež ve věku 9-26 let.

Společnost Podané ruce pomáhá lidem po celé Moravě osvobodit se od závislosti anebo od tíživé situace. Poskytuje všestrannou podporu a profesionální služby.

Kontakt:
Zámecká 19/11, Mohelnice |  +420 770 159 222
Postřelmovská 465/1A, Zábřeh |  +420 776 177 797

nzdm.mz@podaneruce.cz