Ivo Buček vítězem Podaného Triatlonu

S časem 1: 38:47 zvítězil Ivo Buček ze služby Podané ruce na cestě k udržitelnému bydlení v letošním Podaném Triatlonu a obhájil loňské prvenství.

Letošní Podaný Triatlon se opět konal na přírodním koupaliště Poděbrady u Olomouce. Závod začínal plaváním na 600 metrů, po kterém následovala jízda na kole 23 kilometrů a na závěr šestikilometrový běh. Většinu startovního pole tvořili zaměstnanci Společnosti Podané ruce, ale byli v něm i kamarádi a rodinní příslušníci od Brna po Jeseník.

Druhé místo vybojoval Lukáš Franc z Centra komplexní péče v Olomouckém kraji, jenž byl v cíli o čtyři minuty později, třetí místo obsadil Jakub Babnič z Terénních programů v Olomouci, jeho čas na stříbro byl v odstupu 9 sekund.

V kategorii Sprint Triatlon štafety se na prvním místě umístila štafeta s názvem Olomoučtí tygři ve složení Lukáš Franc, Tomáš Kašpar, Michaela Geržová s časem 1:45:32. Druzí byli Čanda Buráků ve složení Lukáš Kudláček, Gabriela Vejrostová, Filip Kroa s časem 1:50:15 a v kategorii Spurt triatlon štafeta se umístila štafeta s názvem Avengers složená z Vladimíra Zdražila, Markéty Kolářové a Michala Ošťádala.

Díky skvělému organizačnímu týmu závod probíhal hladce a závěrečné vyhlášení výsledků doprovodilo grilování.