Hanušovice: Nízkoprahové zařízení pro mládež má stálou adresu

Do nového se v polovině ledna nastěhovalo hanušovické Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež (NZDM). Všichni zájemci nyní mohou vyrazit na adresu: Hlavní 136.

Posláním NZDM Společnosti Podané ruce je motivace a podpora dětí a mladých lidí zejména v období dospívání. „Poskytujeme sociální služby a širokou nabídku volnočasových aktivit. Naším cílem je ale především aktivní přístup při řešení životních otázek,“ uvedla vedoucí centra Karolína Čechová.

Kdo přijde do nízkoprahového zařízení, může si zahrát fotbal, basket, twister nebo přijít s vlastním nápadem. Samozřejmostí je i to, že zde žákům a studentům pomůžou se školními povinnostmi – úkoly, referáty nebo doučováním. Právě tady se můžou náctiletí seznámit se svými vrstevníky a dostanou zde kvalifikované odpovědi na otázky kolem sexu nebo drog. A to vše při respektování soukromí.

Hanušovické NZDM je určeno pro mladé od 9 do 26 let. Program vede k získání sebedůvěry, samostatnosti, odpovědnosti za vlastní chování, což vede k rozvoji osobnosti, ale také preventivně působí před sociálně-patologickými jevy. „Podstatné je i to, že poskytujeme mladým dostatečné množství informací, či zprostředkujeme odborné konzultace, abychom je motivovali ke vzdělávání a k zařazení na trhu práce,“ podotkla Čechová.

Společnost Podané ruce pomáhá lidem po celé Moravě osvobodit se od závislosti anebo od tíživé situace. Poskytuje všestrannou podporu a profesionální služby.

Více o NZDM Hanušovice zde.