Den otevřených dveří v Centru poradenských služeb ve vězení a po výstupu

Chcete se dozvědět více o práci s lidmi ve vězení a po propuštění? Pro koho jsou určeny služby brněnského Centra poradenských služeb ve vězení a po výstupu? Přijďte na den otevřených dveří!

Na dni otevřených dveří budou podrobně představeny jednotlivé služby, které centrum poskytuje. Dozvědět se můžete spoustu informací z historie centra. Představeny budou také významné úspěchy z poslední doby.

Kdy a kde: 11.12.2019 | 10.00 – 17.00 hod | Novobranská 14, Brno

Pracovníci budou připraveni zodpovídat vaše dotazy. Prohlédnete si prostory, ve kterých centrum působí. Návštěvníci se mohou těšit také na film, který představuje, jak probíhá práce s klienty.

Program dne otevřených dveří

10:30 – Úvodní slovo vedoucího služby
11:00 – Promítání filmu Dva na cestě a Stále na cestě
12:00 – Panel ke skupině „táta v kapse“ na podporu rodičovských kompetencí ve VTOS
13:30 – Úvodní slovo vedoucího služby 2
14:00 – Promítání filmu Dva na cestě a Stále na cestě 2
15:00 – Panel ke skupině „táta v kapse“ na podporu rodičovských kompetencí ve VTOS 2

Více o Centru poradenských služeb ve vězení a po výstupu

Služby centra jsou určeny lidem, kteří se v důsledku své závislosti na drogách, alkoholu či hraní dostali do vězení a chtějí začít se svojí situací něco dělat. Kontaktovat pracovníky centra mohou ještě před nástupem do vězení, během výkonu trestu nebo až po propuštění. Pomoc se zvládnutím závislosti tvoří obvykle jen část balíku problémů, které klienti řeší. Souběžně je třeba se zabývat potížemi v sociální, finanční i právní oblasti. Na to všechno jsou však pracovníci CPSVV připraveni a odborně vyškoleni. Služeb individuálního a rodinného poradenství mohou navíc využít také rodinní příslušníci a blízcí klientů. Během výkonu trestu se pracovníci s klienty vídají přímo v některých věznicích, případně je možný také písemný kontakt.