Od 11. listopadu vás v OC Bohéma naočkují proti covidu i chřipce

Brno, 2. listopadu – Očkovat proti chřipce bude Společnost Podané ruce od příštího pátku 11. listopadu v očkovacím centru Bohéma. Cena jedné vakcíny bude 500 korun. Společnost očkování zavedla kvůli zájmu veřejnosti.

„Očkování proti chřipce budeme v očkovacím centru Bohéma nabízet od příštího pátku, tedy 11. Listopadu, v návaznosti na dodávku vakcín, “ řekl ředitel výzkumu a vzdělávání v Podaných rukách Viktor Mravčík. V jeden den a na jednom místě se tak budou lidé moci nechat naočkovat proti covidu i chřipce, jak doporučuje Česká vakcinologická společnost.

Očkování proti chřipce zavedla společnost na žádost veřejnosti. K dispozici bude pro samoplátce, zaplatí za něj 500 korun. Některé pojišťovny však nabízejí finanční příspěvek. Jedná se například o VZP, která svým pojištěncům nabízí příspěvek 200 korun. Společnost Podané ruce bude potvrzení o očkování pro pojišťovny vydávat.

„Pracoval jsem pět let se seniory na lůžku, vím tak, že chřipková epidemie přináší velká rizika, především pro seniory. Epidemii jsme tu několik let neměli, riziko je tak větší, a proto jsme se rozhodli tomu předejít a očkování zavést,“ uvedl ředitel Společnosti Podané ruce Jindřich Vobořil.

Společnost zatím objednala 150 vakcín proti chřipce. Pokud bude o očkování zájem, dokoupí další.

 

Informace o chřipce:

Každoročně je viry chřipky infikováno 5 až 15 % obyvatel. V České republice v jejím důsledku každoročně umírají stovky až více než tisíc lidí. Rizikovou skupinou jsou senioři, lidé s vybranými chronickými onemocněními a také děti do 5 let. Každoročně se nakazí až 20 % dětí, které se významně uplatňují v přenosu chřipkových virů v populaci, protože mohou vylučovat virus déle než dospělí. Česká vakcinologická společnost doporučuje každoročně očkovat všechny starší 6 měsíců. Vakcinace proti chřipce snižuje riziko onemocnění, rozvoje komplikací a riziko úmrtí.