Benefice v pražském Storm Clubu podpořila program Hard & Smart

Špička české drum and bass scény se sešla 18. října 2019 v pražském Storm Clubu, aby podpořila unikátní terénní program Hard & Smart. Benefiční večer přinesl skvělý výtěžek 30 000 Kč. Všichni účinkující vystoupili bez nároku na honorář. Je skvělé vidět, že čeští producenti a DJs nejsou lhostejní k bezpečí návštěvníků mejdanů, na kterých hrají nebo je pořádají, a neváhají podpořit dobrou věc.

Program Hard & Smart se věnuje bezpečnosti návštěvníků na taneční scéně. Jeho cílem a filozofií je vytvořit bezpečnější prostředí v hudebních klubech a na festivalech díky rozumnému omezování rizik a inovativnímu přístupu. Odborně vyškolení terénní pracovníci vycházejí ze zahraničních zkušeností a pomáhají zmírňovat negativních efekty pití alkoholu, rekreačního užívání drog a dalšího rizikového chování j(dehydratace, agrese, rizikový sex). Nabízejí prevenci, monitoring a odborné intervence přímo mezi návštěvníky. Program funguje pod křídly Společnosti Podané ruce, o.p.s., od roku 2013 a za tu dobu se jeho pracovníci objevili v hudebních klubech po celé České Republice a také na festivalech jako je Let It Roll, Hip-Hop Kemp nebo brněnský Majáles. Podobně komplexní intervenční služba je v českém prostředí spíše výjimkou, přestože v západní Evropě je na ni v posledních letech kladen velký důraz. Jako jediný český subjekt je programu Hard & Smart také členem mezinárodní platformy Party+. 

S klubem Storm spolupracuje program Hard & Smart od roku 2017. S podporou pracovníků našeho terénního programu se vedení klubu snaží o zodpovědný přístup k problematice rizik noční zábavy. Klub je držitelem certifikátu Hard & Smart –  pokud chce podnik osvědčení získat, musí splnit alespoň 8 podmínek z desatera (mezi ně patří proškolená ochranka, cenově dostupné nealko nápoje, automat na špunty do uší, bezpečná šatna, chill-out zóna). Multižánrový klub, který sídlí na pražském Žižkově a zaměřuje se především na elektronickou taneční hudbu, oslaví letos šest let existence.

O projektu Hard & Smart si přečtěte zde.