Nové publikace přibližují 30 let Podaných rukou na Olomoucku a na Zlínsku

Společnost Podané ruce letos slaví 30 let od svého oficiálního vzniku. Za tu dobu se stala významným poskytovatelem sociálních a zčásti i zdravotních služeb a profesionálně fungující organizací. Desítky odborných center ve třech moravských regionech se zaměřují na preventivní aktivity, programy pro uživatele drog nebo děti a mládež v nízkoprahových centrech.
 
Od prvotní nabídky služeb – pomoci uživatelům drog – se činnost postupně rozrostla o další oblasti – prevenci a léčbu nelátkových závislostí jako je gambling nebo online závislosti, práce s lidmi ve výkonu trestu nebo zahraniční mise v Afghánistánu, kde jsme pomohli položit základy harm reduction a práce se drogově závislými. V současné mimořádné společenské situaci se Společnost Podané ruce postavila do čela aktivit na podporu nestátních organizací sociální práce a ochranu jejich klientů před koronavirem a mezi prvními rozběhla program hromadného testování obyvatel.
 

Divize Olomouckého a Zlínského kraje si 30. výročí připomínají zbrusu novými publikacemi, které představují činnost i pracovníky Podaných rukou.

 

Stahujte PDF publikaci 30 let: Podané ruce v Olomouckém kraji

 

Stahujte PDF publikaci 30 let: Podané ruce ve Zlínském kraji

 

Foto: Tereza Hrubá 2021